Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, żeby była ona jak najczęściej odwiedzana przez użytkowników Internetu. Ale co można zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki właściwie wykonanej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Jak przeprowadza się optymalizację ?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na wielkość plików oraz typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony umożliwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest popularniejszy. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że przede wszystkim powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.