Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje o malarstwie cyfrowym.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Znając te realia mnóstwo młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast stara się opanować najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jakie oprogramowanie można wykorzystać?

Jest mnóstwo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo że został stworzony jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, błyskawicznie stał się podstawowym softwarem ilustratorów oraz game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak np. ArtRage, Affinity Photo czy Krita, w których przy zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane gwaszem, akwarelą lub farbami akrylowymi. Digital painting zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Digital painting – lekcje z udziałem instruktora

Zasadniczo uczenie się digital paintingu odbywa się w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze próby można podjąć na własną rękę, lecz żeby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz najważniejsze triki korzystania z pędzli, należy zapisać się na kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa online. Spektrum zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Ważne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z twórcą szkolenia.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]