kurs blender 3d, kurs modelowania 3d

Kurs modelowania w Blenderze 3D – nie tylko dla profesjonalistów

Świat grafiki bezustannie przechodzi zmiany i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne techniki na rzecz tworzenia swoich dzieł wyłącznie w tzw. digitalu. Współczesne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko wolność sporządzania ilustracji 2D, ale również odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga w tej chwili wielkich nakładów finansowych – można przecież ściągnąć program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia obrazów 3D oraz animacji, a który równocześnie jest całkiem bezpłatny.

Nauka funkcji Blender 3D we własnym zakresie bywa frustrująca

Korzystanie z każdego oprogramowania można przyswoić sobie we własnym zakresie, jednakże proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nieraz jest nadzwyczaj męczący. Z tego też powodu zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie szczególnie pomocne dla tych, którzy dopiero odkrywają program Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie przeróżnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt będzie szybsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez kursanta pokazując elementy, które warto poprawić oraz sugerując ku temu trafne drogi. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, by był on prowadzony w małych zespołach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także amatorów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie zdolnością poszukiwaną i poważaną głównie w branży gier komputerowych, projektowej i filmowej. Opanowanie oprogramowania Blender 3D poszerza więc przyszłe perspektywy zawodowe. W czasie kursu tworzy się wstępne zaawansowane prace, które później można bez skrępowania umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier komputerowych i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego rodzaju kursów to po prostu amatorzy oraz artyści chcący znaleźć nowe formy wyrażania siebie lub poszerzyć swoje obecne umiejętności.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]