Pneumatyka

Choć narzędzia na skompresowane powietrze w najróżniejszych przypadkach są zastępowane przez bardziej innowacyjne technologie, nadal istnieją zastosowania, w których sprawdzają się naprawdę doskonale. Pneumatyka dostarcza skuteczne technologie dla różnych gałęzi przemysłu, a urządzenia wykorzystujące stłoczone gazy, pomimo tego, że działają według nieskomplikowanych mechanizmów, są stosowane także przez najbardziej innowacyjne firmy. Skąd bierze się ich popularność?

Płać mniej z pneumatyką

W przeciwieństwie do maszyn elektrycznych oraz posiadających silnik spalinowy, urządzenia na stłoczone powietrze są bardzo tanie w eksploatacji. Nie potrzebują paliwa, a ich podzespoły mogą być wykorzystywane o wiele dłużej.

Wszechstronne zastosowania pneumatyki

Pneumatyka znajduje zastosowanie zarówno w górnictwie lub hutnictwie, jak i w ogrodnictwie. Jej osiągnięć używa też służba zdrowia – na stłoczone gazy działają między innymi unity dentystyczne lub aparatury wspomagające oddech.

Bezpieczna pneumatyka

Narzędzia pneumatyczne mogą być wykorzystywane nawet w najcięższych warunkach. Nie straszne im są wysokie temperatury i kontakt z wodą. Pneumatyka pozwala też ograniczyć ryzyko pożarowe – powietrze nie wiąże się z pozostałymi gazami i nie pali się.

Pneumatyka jest bezpieczna dla środowiska

Maszyny pneumatyczne nie wydzielają szkodliwych dla przyrody związków, a wykorzystanie kompresorów bezolejowych umożliwia znaczne zmniejszenie ryzyka wydzielania nawet najmniejszych skażeń – dlatego często korzystają z nich służby leśne.