skrzynka teletechniczna, skrzynka telekomunikacyjna

Niezbędna w każdym domu – skrzynka telekomunikacyjna

Skrzynki teletechniczne muszą sprostać wielu wymaganiom i być niezwykle funkcjonalne. U dystrybutorów dostaniemy wiele ich modeli, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – wewnątrz nieruchomości i na zewnątrz

Skrzynka telekomunikacyjna musi być zbudowana ze wzmocnionego metalu i jednocześnie umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. Na rynku znajdziemy 2 podstawowe rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na powietrzu, która musi być wytrzymała na ingerencje zwierząt oraz urazy mechaniczne. Kolejna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz nieruchomości, w której mieszczą się ważne przewody – na przykład kable koncentryczne oraz niezbędne przyłącza sprzętów – modemy TVK, multiswitche. Poszczególne urządzenia możemy zainstalować na paski z rzepem lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalne zamki

Kluczowym elementem jest również ochrona przed wtargnięciem osób nieuprawnionych do środka szafki. W tym celu służą wzmocnione zasuwy. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne w przypadku na dzieci. Należy pamiętać też o uporządkowaniu przewodów – do tego celu służą dedykowane komory. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do indywidualnych potrzeb.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]