Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Dowiedz się, gdzie nabyć multiswitch kaskadowy.

Instalacje komputerowe znajdziemy już we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna sieć będzie odpowiednia, decyduje wiele czynników. Powinna rzecz jasna być bezpieczna i zapewniać wysoką czytelność przesyłanych sygnałów, jednak równie istotna okazuje się opcja łatwego jej powiększenia. Zrobienie nowych połączeń nie powinno być związane z koniecznością wykonywania trudnych prac – wskutek tego wszyscy abonenci nie mogliby przecież przez określony czas połączyć się z siecią. Na szczęście stworzone zostały technologie, dzięki którym powiększenie sieci jest szybkie oraz bezproblemowe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to boks z umieszczonymi na rantach gniazdami i wyjściami, do jakich podłączane są przewody. Jeżeli konieczne jest poszerzenie sieci – między innymi wtedy, gdy kolejny odbiorca wykupił usługę – musimy po prostu podłączyć kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć różne liczby wyjść dla abonentów – najprostsze urządzenia tego typu posiadają osiem gniazd, ale u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma złączami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno się domyślić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza będzie rzecz jasna ilość gniazd – dla niewielkich obiektów nie musi przekraczać 8, ale w dużych obiektach trzeba oczywiście zastosować modele o wyższej liczbie gniazd. Niezwykle istotna okazuje się także separacja między gniazdami a złączami – w największej mierze rzutuje wszak na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą 30 decybeli. Będzie to ważne przede wszystkim w instalacjach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]