Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Kliknij tutaj, aby kupić topaz mistyczny

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć na pierwszy rzut oka możnaby mylnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Barwy topazu mistycznego

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty daje stosowanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do wyrobu wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się także na co dzień. Istotna okazuje się również różnorodność barw, dzięki której prościej można dobrać ozdoby do swojej kreacji.