Sklep ze srebrnymi kolczykami

Więcej o kolczykach.

Kolczyki to najbardziej popularny, a także najchętniej noszony (nie tylko przez kobiety) dodatek. Swoją popularność prawdopodobnie zawdzięczają dużej różnorodności wzorów, materiałów i sposobów noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie obecnie bez nich wyobrazić współczesną garderobę kobiecą. Najbardziej popularne są z pewnością kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Jakie rodzaje srebra spotykamy w kolczykach

Najczęściej spotykamy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo efektowne jest również też rodowane srebro pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii blask białego złota i dodatkowo chroni metal przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest także srebro szczotkowane o ciekawej matowej powierzchni i oksydowane srebro w grafitowym kolorze.

Rodzaje zapięć spotykanych w kolczykach

Wybór zapiecia pozostawia się indywidualnym upodobaniom osoby, która będzie nosić kolczyki. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych wariacjach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Różnorodność rodzajów zapięć pozwala nam tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]