kolczyki wiszące

Kolczyki wiszące – jak je dopasować?

Kolczyki to jeden z najpopularniejszych rodzajów biżuterii. Zakładają je nie tylko panie – rosnącym od wielu lat zainteresowaniem cieszą się też pośród mężczyzn, zwłaszcza tych lubiących styl alternatywny. Nie sposób aczkolwiek negować, iż kategoryczna większość tego rodzaju biżuterii tworzona jest dla pań. Nadzwyczaj porywające są zwłaszcza wiszące kolczyki. Są one bardziej widoczne, a tym samym w większym stopniu oddziałują na to, jak inni postrzegają naszą kreację. To z tego powodu są niesłychanie popularne pośród kobiet w różnym wieku i noszących się w różnorodnych stylach. Ogromna różnorodność wiszących kolczyków pomaga dopasować je do praktycznie każdej sukienki. Jak jednak wybrać kolczyki wiszące najodpowiedniejsze do danej sytuacji? Na co powinniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Kolczyki wiszące – zwróć uwagę na ich design oraz długość

Długość kolczyków oraz ich kształt to cechy w największej mierze rzutują na to, jak optycznie jest widziana twarz, zatem warto zwrócić na nie uwagę wybierając wiszące kolczyki. Krótsze kolczyki wiszące powodują, że twarz wydaje się bardziej okrągła, natomiast te dłuższe (w sklepach znajdziemy wzory o długości nawet kilku cm) wyciągają ją. Tu ogromne znacznie posiada też kształt kolczyków. Wąskie powodują wysmuklenie owalu, z kolei te bardziej sferyczne – wręcz odwrotnie. W sklepach znajdziemy również kolczyki bardziej neutralne, które nie wpływają nazbyt na odbiór kształtu naszego oblicza – w tym miejscu bezapelacyjnie należy wspomnieć przykładowo o kolczykach przypominających krople wody.

Nie łącz kolczyków wiszących z wyrazistymi wisiorami

Szukając wiszących kolczyków prawidłowo dopasowanych do danego ubioru warto pamiętać, iż są one niezmiernie rzucającym się w oczy dodatkiem. W sąsiedztwie innej wyrazistej biżuterii mogą zatem wywołać odczucie pretensjonalności. Z tej przyczyny powinnyśmy unikać noszenia ich do ogromnych wisiorków, zegarków lub bransoletek. Wiszące kolczyki będą natomiast wyglądały wyśmienicie, jeśli w stroju zostaną najmocniejszym akcentem – naturalnie pod warunkiem, iż prawidłowo dopasujemy je do fryzury, butów oraz ubrania.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]