Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Kliknij tu, aby zamówić znaki BHP

Na terenie naszego kraju obowiązują niezwykle dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń staje się marginalne. Na chwilę obecną kodeks BHP nakłada konieczność odpowiedniego znakowania budynków. Tak więc troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle ważna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak także przedszkola czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają bardzo duże znaczenie, zaliczane są też instrukcje , które mówią o sposobach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na różnych urządzeniach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to m. in. wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są też w zakładach przemysłowych. Stosuje siętam z reguły znaki ostrzegawcze , ale również znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Używane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który świetnie znosi złe warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być stosowane nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co najważniejsze – można będzie rozszyfrować to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach pokrywane są też warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one widoczne nawet po zapadnięciu zmroku. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]