Tabliczki informacyjne i BHP

Dowiedz się, gdzie kupić tabliczki informacyjne, wejdź na www.poniedzialek.pl.

Tabliczki informacyjne spełniają bardzo istotną funkcję w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz pomieszczeń. Zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi, ale powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, a budynki są bezpieczniejsze. Przekonajmy się w takim razie gdzie można zobaczyć tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które umieszczono na obiektach biurowych, takich jak wieżowce, biurowce, urzędy, szpitale. Przyczyniają się do tego, że bezproblemowo znajdziemy właściwe miejsce. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane tylko na zewnątrz bloków, bo bardzo często możemy je także dostrzec wewnątrz. To niezwykle duża podgrupa znaków, które zazwyczaj poprawiają bezpieczeństwo i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego biura lub urzędnika w dużych wieżowcach – w budynkach samorządów przy wejściu widnieją tabliczki z określeniami wydziałów. Dzięki temu bez problemu znajdziemy np. wójta czy wydział komunikacji. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wskazują tzw. palarnie

Tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez odpowiednie przepisy, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia pracowników. Informują gdzie są drzwi awaryjne, wskazują tzw. palarnie, mówią o zasadach używania wind w trakcie ewakuacji. Obiekty użyteczności publicznej mają obowiązek używania tabliczek informacyjnych, istnieją również fachowcy ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych komponentów (takich jak aluminium), często są fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]